В МГХПА им С.Г. Строганова прошел второй региональный семинар по цифровому искусству

The second regional creative seminar on digital art hold in Stroganov Academy on April 24th, 2015 at the communication design department.

Topic: Experimental Digital Technologies in Arts – Master Degree Program in DA within Tempus Project

Main speaker: Andrei Topunov (Leading designer, professor of Moscow Architecture Institute – MARHI)

Participants: master and bachelor students from MGHPA and MARHI (25 people).

Curator: A.Vilches-Nogerol.