Проектная конференция и начальное совещание

Initial Conference & PCM meeting at RSUH

проектная конференция и начальное совещание22-24 января 2014 года – проектная конференция и начальное совещание. Место проведения: Российский государственный гуманитарный университет. Цель – формирование плана проекта, формирование менеджмента проекта, рабочих групп, презентация учебных программ российских вузов, обсуждение магистерских программ европейских вузов-партнеров.

22-24 January 2014 – project's conference and initial meeting was held at RSUH(Moscow). The aim - to develop the plan of the project's realization, to form the PCM team, project's groups which are aimed to fulfill the project's activities, presentation of the current academic programs at Russian universities and Master programmes of the EU universities.